www.cvonline.hu

Spanish OR Portuguese Speaking Customer Support Agent

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2014.02.12.

Pozíció leírása / Job description

Our client, an expanding multinational technology services and solutions company is looking for customer oriented individuals to work in full time positions.

Feladatok:

- Provide technical support over the phone and via e-mail to clients calling with simple or more complex IT problems
- Answer basic questions about installation, operation, configuration, customization, and usage of assigned products
- Troubleshoot, diagnose, register and correct technical faults, using technical and communication skills
- Guide the caller through the necessary steps to restore functionality
- Escalates complex problems
- Keep contact with technical teams

Elvárások:

- Strong communication skills in English
- Fluent in SPANISH or PORTUGUESE
- Considerable familiarity with MS Office and Windows environment in general is highly appreciated.
- High-level communication skills, client-oriented attitude
- Proactive and patient personality
- Aptitude for quick learning of technical and procedural topics

Amit kínálunk:

- The chance to work in a young, dynamic and rapidly expanding organization
- Attractive salary and compensation package
- Career opportunity, possibility to proceed into professional areas of IT
- Initial and remedial professional Microsoft trainings (MCP, MCSA, MCSE certifications)
- International, high-tech work environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -