www.cvonline.hu

Sourcing assistant - IT

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.23.
Jelentkezési határidő: 2016.05.06.

Pozíció leírása / Job description

The IT bsuiness is the most developing and booming industry of the global economy. We are eager to support this trend with unique and talented professionals for the Hungarian market.
Our day-to -day job is to identify and present professionals for our clients.

Feladatok:

- research of CV-s in different databeses
- maintain relationship and network in social media platforms
- conduct phone screening with IT professionals
- organise interviews with potential candidates
- participate in networking events
- maintain databases and complete basic administraion tasks

Elvárások:

- Active, ongoing BA or MA studies
- Fluency in English
- Availability at least 25-30 hours/ week
- Dynamic and communicative personality
- Interest in the recruitment and IT business
- Deep interest in people, to get know them and to build up relationship with them

Amit kínálunk:

- opportunity to learn the IT recruitment know-how
- flexible working hours
- modern office environment
- young and dynamic team
- opportunity to participate in social events and meet - ups

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Humán erőforrás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -