www.cvonline.hu

Sourcing Analyst

  • A hirdetés 724 napja lejárt
Location:

Budapest

Responsibilities:
  • Evaluate sourcing opportunities and perform supplier research
  • Support and develop the supplier selection process
  • Get involved in the sourcing strategy
  • Build and manage e-sourcing projects and events within online systems
  • Understand the demand and objectives of the business and transfer their requirements to the suppliers
  • Negotiate contractual agreements with suppliers and manage contract modifications and the approval process
  • Manage the supplier relationship throughout a sourcing project lifespan
  • Produce reports and analyze data
Requirements:
  • College or university Degree
  • Fluency in English
  • At least 6 months of experience in the field of procurement
  • Experience with e-sourcing processes and tools is an advantage
  • Good understanding of procurement process and requirements
  • Excellent problem solving and negotiation skills
We offer:
  • Competitive salary and benefits
  • Modern office environment, easily accessible workplace
  • Career opportunity
Helyek Budapest
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Minimális tapasztalat 1 év
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna