www.cvonline.hu

Solution Specialist

  • A hirdetés 810 napja lejárt

Responsibilities:

  • Developing professional service offers
  • Based on requirements sizes and helps defining the solution
  • Defining the recommended architecture, hardware and software specification, implementation and deployment plan
  • Ensure the relevant components and quantities are properly entered into the system
  • Assistance to PS teams during project implementation
  • Preparing documentation and solved implementation issues
  • Taking part in service implementation projects

Requirements:

  • BSc in IT or Engineering
  • Fluent English knowledge in written and oral
  • 2 - 3 years of experience as System Administrator or IT support
  • Experience with network printing solutions
  • Experience with Java, Javascript
  • Experience with MS Windows 2003/2008 server and MS Exchange knowledge
  • Customer focus, flexible, precise, troubleshooting mindset

 Application:

If you interested in this opportunity please send your resume in English in Word format to the email address below.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Mérnök / Műszaki
IT / Informatika
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér és TB ügyintéző (4 órás, XI. kerület)

Trenkwalder Kft

A Schindler Hungária Kft.-hez keresünk Bér és T...

Adobe Experience Manager fejlesztő - Győr/Budapest (Referenciaszám: RE-2080)

Man at Work Kft.

Feladatok:  Az Adobe Experience Manager keretre...
Győr, Budapest, Győr-Moson-Sopron, Pest

Gyakornok - Személyügyi marketing

AUDI HUNGARIA Zrt.

A személyügyi marketing célja, hogy a legkiváló...
Győr