Software Developer -Fejér county (Reference number: RE-1189)

Man at Work Kft.

Hozzáadva: 2017.09.19.
Jelentkezési határidő: 2015.10.23.
Hirdetés azonosító: 931163

Tasks:

  • Maintenance of already existing series software and software modules
  • Support of functional change in collaboration with engineering
  • Modul testing (unit tests) of implemented components
  • Eradication of tickets (bug fixing)
  • Support Service department (field returns)

Requirements:

  • Electrical Engineer degree
    • At least 1-2 years experience
    • Fluency in English
    • Excellent knowledge of C/C++
    • Knowledge of of requirement management tools (DOORS)
    • Knowledge of CAN, MOST
    • Knowledge of CMS Tools (Perforce)
    • Ability to work in team
    • Willingness to travel

Employer’s offer:

  • Multinational company
  • Development opportunties
  • Competitive salary

Location:

Fejér county

Employer’s profile:

Man at Work Humánszolgáltató és Személyzeti Tanácsadó Kft. is looking for a collegue for a multinational automotive supplier.

Application:

If you are interested in our job advertisement, send your application to our e-mail address E-mail cím megjelenítése  and give the number of the position (RE-1189).

You can get some information about the details from Eszter Rojkó (20/278-5661).

(Magán-munkaközvetítői nyilvántartási szám: 1237/2001.)
(Munkaerő-kölcsönzői nyilvántartási szám: 3440/2001.)
(Adatvédelmi nyilvántartási szám: NAIH-73314/2014.; NAIH-85575/2015.)
Kategória Gyártás / Termelés, IT / Informatika
Régió Fejér
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Ipari mérnök - Veszprém (Referenciaszám: KJ-2189)

Feladatok: A meglévő gyártósorok átalakítása és...
Veszprém, Veszprém

Gyakornok - Motorgyártás - V6 Motorszerelde - Gyártási folyamatok

AUDI HUNGARIA Zrt.

A szakterületen lévő gyakornok megismerkedhet a...
Győr

.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...