www.cvonline.hu

Social Media Coordinator

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.21.
Jelentkezési határidő: 2014.05.20.

Pozíció leírása / Job description

Our client is multinational company operating in a dynamically growing sector. Currently they are looking for a new team member who is super creative and expert in social media and online marketing.

Feladatok:

- Taking part in the coordination of social media activities in line with the company’s social media strategy
- Proposal of new campaigns and other activities to be executed in order to generate traffic on company’s sites (website and social media sites)
- Handling of posts, comments (on Facebook and other forums)
- Participate in local implementation of website developments from marketing perspectiv

Elvárások:

- University or College degree
- Fluent English (written and spoken as well) is a must
- At least 2 years of experience in management of social media community
- Experience in online marketing (experience in SEO is an advantage)
- In-depth knowledge and understanding of social media platforms

Amit kínálunk:

- Great development and learning opportunity
- Multinational environment
- Competitive salary

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Marketing / Reklám / Média / PR
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -