www.cvonline.hu

SiteMinder Expert

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.21.
Jelentkezési határidő: 2015.06.09.
Hirdetés azonosító: 884509

Pozíció leírása / Job description

Our client is a worldwide player in the bank sector, for which we look for a SiteMinder Expert to their Budapest-based business services center.

Feladatok:

- Installation and configuration of applications
- Trouble shooting
- Maintaining SiteMinder infrastructure
- Continous authentical analysis
- Building and configuring SiteMinder servers

Elvárások:

- UNIX/Linux environment familiarity
- Experience with Identity and Access Management products: CA SiteMinder, DSEE LDAP > good to have
- UNIX shell scripting

Amit kínálunk:

- High-standard international working environment
- Competitive benefits package
- Interesting and challenging work due to the diversity of the projects

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a