www.cvonline.hu

Sharepoint developer

  • A hirdetés 713 napja lejárt
We are looking for a Sharepoint developer for a multinational IT outsourcing company.

Munkavégzés helye: Budapest

Feladat:

Our ideal candidate is an experienced application developer who is creative, strong in C# and Sharepoint to take part in a new Sharepoint based platform development for a large multinational company.

  • Developing certain functional areas of the integrated application
  • Interact with business analysts and other project team members
  • Comply with client processes

Képzettség típusa: Informatika

Tapasztalat:
  • Sharepoint development skills
  • At least 2 yrs experience in .NET 3.5 or 4.0
  • Advanced knowledge of English
  • Unit testing experience (preferably NUnit)
  • Data modeling, database/data strucute design
  • Project Server 2007 experience

Other information:

Continuous learning and development
Project leader backup
Working place: Budapest

Nyelvismeret: Angol, középfokú szint

Jelentkezés: Please send your CV in English to E-mail cím megjelenítése (e-mail: E-mail cím megjelenítése)

Pozíció azonosító: B04SD

Helyek Budapest
Kategória IT / Informatika
Egyéb hasonló állások Önnek
UX tanácsadó

ACG Reklámügynökség Kft.

UX tanácsadót keresünk az ACG Digitál növekvő ...
Budapest, Pest

.NET Vezető fejlesztő

HSA Kft.

.NET Vezető fejlesztő Feladatok: 6-8 fő szoft...

Webfejlesztő

Webfejlesztő Az ACG dinamikusan növekvő fejles...