www.cvonline.hu

Service Support Engineer (CISCO/Avaya)

Régió: Szabolcs-Szatmár-Bereg

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.12.
Jelentkezési határidő: 2017.08.19.
Hirdetés azonosító: 1148702

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client is a prestigious telecommunication company with worldwide presence, for which we are looking for Service Support Engineer to their Budapest-based business services center.
- Technically aware customer service agents who demonstrate excellent customer care skills
- Owning, driving, communicating/updating the services of the company
- Manage supplier activities

Elvárások / Requirements

- Fluent English + German language
- Excellent in communication and proactive, CAN DO attitude
- Great Team Player
- Requires 6 -12 months of in depth technical training plus several years of experience
- Good knowledge of MS Office Applications

Amit kínálunk / Offer

- Inspiring working teams
- Professional and career development programs, trainings and educational support
- Competitive salary and benefit package
- Employee and family friendly workplace

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Egyéb hasonló állások Önnek
Technical Customer Support Engineer

Trenkwalder Kft

On behalf of our multinational Client we are cu...
Vas

3rd level Support Engineer

Megbízható, stabil partnercégünk nemzetközi iro...
Pest

Támogató Mérnök | Support Engineer - Pozsony

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Külföld