www.cvonline.hu

Service Delivery Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.23.
Jelentkezési határidő: 2014.02.14.

Pozíció leírása / Job description

For our multinational client, a prestigious telecommunication company with worldwide presence, we are looking for a Service Delivery Manager
to join their Budapest-based business service center team.

Feladatok:

- Ensure that a first class customer experience is offered for all customers whose orders touch the operational teams, by setting standards of performance and behaviour across all unit members
- Own and drive the resolution of any issue allocated to ensure the correct and timely delivery of orders
- Responsible for ensuring all KPI’s are delivered against agreed targets working with internal organisations to ensure that this is achieved, maintaining a high focus and drive on performance and operational jeopardy management
- Leading improvement plans where customers are experiencing recurring issues
- Leading initiatives for overall improvements in customer delivery using Root Cause Analysis and other tools

Elvárások:

- Delivery Management experience in business service center preferably in the field of Telecommunication/IT
- Fluency in English
- Strong customer focus
- Financial and global awareness
- Excellence in planning, organisation and project management

Amit kínálunk:

- Dynamically growing multinational environment
- Outstanding opportunity for personal development
- Competitive compensation

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -