www.cvonline.hu

Senior Test Engineer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.22.
Jelentkezési határidő: 2016.10.23.
Hirdetés azonosító: 1036014

Pozíció leírása / Job description

Our client is a worldwide known software development organization. They are looking for a Senior Test Engineer.

Feladatok:

- Test execution and reporting for end-to-end test and system tests
- Supporting services organization with providing expert advice and assistance
- Design test specifications
- Assisting the managers and leading the junoir testers

Elvárások:

- 3-5 years experience in testing software applications
- Experience in LINUX, Oracle DB and SQL
- Excellent written and spoken English skills

We welcome:
- Developing performance and stress test scripts/tools
- German language skills
- C, XML, C++, J2SE, Java, scripting languages

Amit kínálunk:

- Dedicated team
- Excellent working environment
- Competitive salary
- Full time employment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a