www.cvonline.hu
Senior Tax Advisor (VAT or CIT)
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.05.12.
Jelentkezési határidő: 2014.05.16.
Hirdetés azonosító: 692881
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
On behalf of our multinational client activates in Financial and Audit services we are looking for candidates for for
SENIOR TAX ADVISOR position for the tasks below:

-Working as part of the Mergers &Acquisitions Team or Corporate Income Tax Group of Tax Advisory
-Developing skills and know-how towards the service offerings of the
team.

Követelmények
-College or University graduate specialized in Finance, Accounting or Economics,
-3-5 years of relevant experience in indirect and direct tax,
-Relevant experience in field of consultancy sector
-Strong English skills (other language-German- an advantage)
-Professional communication skills
-Ability and willingness to learn and deliver in a challenging environment
-Strong analytical skills
-Excellent problem solving skills
-Precise work
-Efficient team player

Egyéb hasonló állások Önnek
Customer Service Specialist (English )

Trenkwalder Kft

We are looking for a new colleague to the inter...
Budapest

Vevőszolgálati Csoportvezető - Budapest

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Pest, Budapest

Folyamat ellenőr

Folyamat ellenőr pozícióba keresünk munkatársak...
Fejér