www.cvonline.hu

Senior risk manager

  • A hirdetés 679 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

Vállalati Hitelkockázatkezelés Főosztályra munkatársat keresünk Senior risk manager munkakörbe.

Feladatok:

  • A kompetenciájába eső ügyekkel kapcsolatban hiteldöntés az üzleti terület képviselőjével közösen
  • Kapcsolattartás a holding kockázatkezelési területeivel
  • Mentoring feladatok a terület kevésbé tapasztalt kollégáival kapcsolatban, továbbá szükség esetén konzultációs lehetőséget biztosít a kockázatkezelők számára
  • Corporate Divízió üzletkötőivel, elemzőkkel történő kapcsolattartás, Risk Management egyéb területeivel (Monitoring csoport, MHK) kapcsolattartás, konzultáció, egyéb banki területekkel történő együttműködés
  • Szakmai támogatás nyújtása a felelősségi körükbe tartozó kockázati szabályzatok elkészítésében, részvétel a group guideline-ok implementációjában, szabályzatok véleményezésében.
  • A vállalati (CIB Divízió) kockázatvállalási előterjesztések tartalmát, szakmai színvonalát, a döntés-előkészítés megalapozottságát felügyeli a problémamentes minősítésű ügyletekkel rendelkező ügyfelek körében.
  • Az Üzleti Területek által előterjesztett ügyletekben rejlő kockázat mértékéről és vállalhatóságáról állást foglal a bank mindenkori hitelezési politikája és kockázatkezelési alapelveinek figyelembe - vételével.
  • Részt vesz az ügyféltárgyalásokon jelentősebb volumenű, kockázatosabb ügyletek esetében
  • A Vállalati Hitelkockázat-kezelést érintő projektekben való részvétel és a szükséges tesztelések elvégzése
  • Ágazati történések folyamatos figyelemmel kísérése, a Kockázati Stratégia mellékleteként az „Ágazati Hitelkockázati Stratégia” c. dokumentum összeállítása.
  • Az adott ágazatokba tartozó ügyletek monitoring tevékenységét felügyeli. A Watch List-re került ügyfelek klasszifikációjára javaslatot tesz, ill. a kapcsolódó akcióterveket jóváhagyja
  • A havi és negyedéves minősítési folyamathoz kapcsolódó adatszolgáltatás a problémamentes cégekre vonatkozóan

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi, gazdasági végzettség
  • Minimum 5 éves banki vállalat/ingatlan/projektfinanszírozási tapasztalat,
  • Tárgyalóképes, aktív angol nyelvtudás
  • Német nyelvismeret előny
  • Logikus gondolkodás, elemző szemléletmód
  • Konfliktustűrés, konfliktuskezelő képesség
  • Önálló, gyors, precíz munkavégzés
  • Elemzői képesség
  • Átfogó, lényeglátó gondolkodás
  • Terhelhetőség
  • Rugalmasság
  • Jó kommunikációs képesség
  • Precíz, pontos munkavégzés
  • Döntéshozatali képesség
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek: Excel, Word, Outlook, PowerPoint

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, az alábbi linkre kattintva jelentkezhet.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő