www.cvonline.hu

Senior portfólió elemző

  • A hirdetés 543 napja lejárt

Az OTP Bank Nyrt.

 munkakör betöltéséhez munkatársat keres.

Feladatok:

Főosztályunk feladatai közé tartozik a 9 országra kiterjedő Bankcsoport tőkepolitikájának kialakítása, illetve a tőkestratégiával, hitelezési kockázatokkal kapcsolatos rendszeres és ad-hoc vezetői döntéstámogató elemzések készítése. A főosztály a belső tőkemegfelelés értékelési folyamat keretében elemzi és menedzseli a Bankcsoportot érintő főbb releváns kockázatokat (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.), valamint koordinálja a bank tőkemegfelelésére irányuló stressz tesztek lebonyolítását.

  • Részvétel a tőkeszámítási módszertan fejlesztésében
  • Kapcsolattartás az anyabanki, illetve leánybanki társterületekkel
  • Részvétel a belső tőkeszámítási folyamatban (ICAAP)
  • Komplex hitelportfólió-elemzések készítése
  • A szakterületet érintő projektekben történő részvétel

Elvárások:

  • Felsőfokú egyetemi végzettség;
  • 2-4 év releváns szakmai tapasztalat;
  • Angol nyelv magas szintű ismerete (szóban és írásban);
  • Magas szintű MS Office ismeretek (Excel, Word, PowerPoint);
  • Pontos, precíz, önálló munkavégzés;
  • Analitikus, elemző gondolkodás;
  • Jó problémamegoldó képesség;
  • Kezdeményezőkészség;
  • Csapatjátékos;
  • Fejlődésre való nyitottság (hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük gondozására).

Előnyt jelent:

  • Adatbázis kezelési ismeretek (ORACLE, SQL, SAS, ACCESS);
  • Bankok tőkeszabályozásának ismerete.

Jelentkezési határidő: 2015. július 31.

Kérjük, küldje el angol és magyar nyelvű pályázati anyagát a Karrierportálunkon meghirdetett munkakörre, Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson a "Jelentkezés" gombra!

Helyek Pest
Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő