www.cvonline.hu

Senior .NET UI Developer (Ireland)

  • A hirdetés 1080 napja lejárt

In the framework of our International Mobility Program, one of our customers in Ireland is looking for:

who will have to work on enterprise ecommerce application.

Responsibilities:
• Constant interaction with several members, both internally and externally
• Developing and maintaining a robust, performant system
• Monitoring and coordinating software developments
• Implementing high traffic web applications
• Organizing and developing highly dynamic user interfaces

Requirements:
• Fluency in English
• BSc degree in relevant IT area
• 3 years commercial development experience in C# and ASP.NET
• Exposure to .NET 4.5
• Knowledge and experience with modern JavaScript programming patterns
• Willingness to learn and expand skillset

Advantages:
• Agile or Scrum experience
• Knowledge of popular social media plugins
• Familiarity with iOs/Android

Sectors:
• IT / Telecom

Location:
• Cork, Ireland

If you are interested in the position, please send your CV in English to E-mail cím megjelenítése with the name of the position and please register yourself at Link megjelenítése

Helyek Külföld
Kategória IT / Informatika
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér és TB ügyintéző (4 órás, XI. kerület)

Trenkwalder Kft

A Schindler Hungária Kft.-hez keresünk Bér és T...

Adobe Experience Manager fejlesztő - Győr/Budapest (Referenciaszám: RE-2080)

Man at Work Kft.

Feladatok:  Az Adobe Experience Manager keretre...
Győr, Budapest, Győr-Moson-Sopron, Pest

Gyakornok - Személyügyi marketing

AUDI HUNGARIA Zrt.

A személyügyi marketing célja, hogy a legkiváló...
Győr