www.cvonline.hu

Senior Kockázatkezelési Szakértő [JU-ASK01]

Régió: Budapest

Focus Consulting Kft.

Hozzáadva: 2016.11.10.
Jelentkezési határidő: 2012.12.22.
Hirdetés azonosító: 414248

Focus consulting

Megbízónk

Megbízónk Magyarország egyik vezető pénzintézete.

Feladatok

- Az üzletág (lakossági hitelezés) piaci érték alapú beértékelése,
- banki risk (árazási) és pénzügyi modellezéshez kapcsolódó feladatok ellátása (kockázatok definiálása, árazása, kezelése és menedzselése),
- a kockázatkezeléshez kapcsolódó jogszabályi megfelelőség biztosítása, a felügyeleti elvárások folyamatos teljesítése,
- nemzetközi szabályozási és vállalatcsoporti kockázati megfelelőség teljesítése,
- kapcsolattartás az anyavállalat kockázatkezelési csoportjával.

Elvárások

- Szakirányú egyetemi végzettség (pénzügyi, elemzési szakirány előny),
- legalább 2 éves banki, lakossági kockázatkezelés és pénzügyi modellezés területén szerzett tapasztalat,
- kockázatkezeléshez kapcsolódó szabályozás és beszámolási környezet, továbbá ezek megfelelőségének ismerete,
- tárgyalóképes angol nyelvtudás,
- kiváló elemző-készség és analitikus gondolkodás,
- jó kommunikációs- és szervezőkészség.

Előny

- IFRS és a Solvency II elveinek ismerete

Munkavégzés helye
Budapest
Kategória
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió