www.cvonline.hu
Senior IT biztonsági elemző (Budapest)
IT Services Hungary Kft.
Hozzáadva: 2017.04.25.
Hirdetés azonosító: 702184
lejárt
FELADAT

Feladatok

  • Az ügyfelek IT biztonsági helyzetének felügyelete.

  • Az IT biztonsági rendszerek által közvetített események (ügyfélrendszerek logjai alapján korrelált események, hálózati forgalmakból származó, szignatúrákon, támadásmintákon alapuló biztonsági események) monitorozása, elemzése, kiértékelése és eszkalálása

  • A potenciálisan IT biztonsági kockázatot jelentő eseményekeből keletkező riasztások vagy incidensek szakértő elemzése, a valós boztonsági kockázatok megállapítása az ügyfélrendszerek sajátosságait figyelembe véve.

  • IT biztonsági rendszerek finomhangolása (támadásmintákon alapuló false positive események kiszűrése, és ezek kiszűrésének szakértői megindoklása IT biztonságtechnikai szempontok alapján), ajánlás az ügyfél számára konkrét sebezhetőségek és konfigurációs hibák javításával kapcsolatban.

  • IT biztonsági rendszerek implementációjában való részvétel, szakmai támogatás, az implementáció nyomon követése és dokumentálása, az üzemeltetéshez szükséges feltételek biztosítása.

  • IT biztonsági rendszerek funkcionalitásában és üzemeltetésében felmerülő problémák önálló megoldása

  • IT biztonsági hírek, újdonságok és aktualitások követése, ezek leképezése az ügyfél környezetére.

Elvárások

  • Felsőfokó végzettség és legalább 3 év releváns szakmai tapasztalat vagy legalább 5 év releváns szakmai tapasztalat. (Előny CEH, ECSA, CISA és más IT security releváns képesítés)

  • Legalább középfokú angol ÉS német nyelvismeret

  • IT biztonsági rendszerek üzemeltetésésben szerzett tapasztalat, IDS/IPS rendszerek ismerete és releváns allkalmazások (ISS SiteProtector, McAfee NSM, SourceFire) terén szerzett tapasztalat, SIEM rendszerek ismerete és releváns alkalmazások (HP ArcSight, RSA enVision) terén szerzett tapasztalat

  • Windows és UNIX/Linux operációs rendszerek mélyebb és széleskörű ismerete, haladó szintű networking ismeretek (CCNA), legalább egy programnyelv ismerete

  • Analitikus gondolkodásmód, proaktivitás és kiváló kommunikációs készség

Amit kínálunk

  • Versenyképes fizetési és juttatási csomag
  • Fiatal és barátságos csapat
  • Folyamatos fejlődési lehetőség az   informatika és a nyelvek területén (párhuzamos német és angol   nyelvhasználat), cégen belüli előrelépési lehetőség
  • Ergonómikus, modern munkakörnyezet az   Infoparkban

Jelentkezés   módja

Kérünk, hogy részletes magyar vagy angol nyelvű   szakmai önéletrajzodat honlapunkon keresztül küldd el!

Link megjelenítése

“Állásajánlatok” menüpont

Keresés   állásazonosító alapján: 78915

PROFIL

Kategória
IT / Informatika
Régió