www.cvonline.hu

Senior DBA

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.19.
Jelentkezési határidő: 2015.07.02.
Senior DBA

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client, a prestigious telecommunication company with worldwide presence, is looking for a Senior DBA to join their Budapest-based business service center team.

Feladatok:

• Oracle DB support for internal and external systems
• resolution of high profile incidents (High Severity Service Incidents) and coordination of escalated issues
• provision of Technical Design Assurance
• testing new products and services
• change management
• performance monitoring
• technical team leadership

Elvárások:

• at least 5 years experience as a DBA preferably with Oracle Certification
• people management skills
• strong troubleshooting and performance tuning experience
• ITIL V3
English knowledge is a must

Amit kínálunk:

• outstanding opportunity to grow in your career
• good Salary and Benefits package
• daily use of foreign-languages in the job
• dynamic teamwork in multinational environment
• open and youthful atmosphere
• continuous learning and development

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés, IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő