Senior cash management advisor (senior sales and product advisor)

  • A hirdetés 1122 napja lejárt

Munkakör megnevezése:

   Senior cash management advisor

(senior sales ans product advisor)

Szakterület megnevezése:    Corporate Product and Credit Support

Munkavégzés helye:    Budapest

Főbb feladatok:

  • Sales support for the cash management and transactional services of the corporate business line.
  • Sales coordination; participate in the sales effort and on client' meetings.
  • Participate in setting standard and customised prices for the products and services offered, propose prices.
  • Prepare pricing and product sales offers for domestic and international clients.
  • Implement complex international cash management solution.
  • Participate in implementing the banking strategy for the full lifecycle of cash management and transactional products.
  • Survey and analyse the costs and profitability of cash management and transactional products and services.

A munkakör betöltésének feltételei:

  • university/college degree in economics.
  • At least 5 years experience in corporate sales/product support (cash management is an advantage) or at least 5 years experience in corporate sales.
  • market knowledge.
  • fluent English language knowledge (both oral and writing).

We are waiting candidates both from corporate support and from corporate sales as well.

Szükséges végzettség:    felsőfokú (főiskola, egyetem)

Szükséges nyelvismeret:    angol ( tárgyalóképes, nyelvvizsgával )

Helyek Pest
Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő