www.cvonline.hu

Senior Business Controller

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.13.
Jelentkezési határidő: 2016.06.02.

Pozíció leírása / Job description

Our partner is a prestigious multinational company in the real estate sector, who is looking for a talented controller, who is opened for new challenges!

Feladatok:

-Active participation in the quarterly group reporting in terms of current year and long-term financial forecasts

-Project report cost analysis and forecast follow-up including actual vs forecast/forecast vs budget comparisons

-Preparation of ad-hoc financial and business reports such as rent-roll and gain on sale calculations

-Support the new controlling and accounting system implementation projects

-Working closely with the Project team (Project Managers/Project Leaders/Project Engineer), the Leasing team and with finance professionals

-Reporting to the CFO

Elvárások:

-College / University degree in Economics (Specialization in Finance or Accounting is an asset)

-5 years’ experience gained in the field of controlling with complex
responsibility (real estate / manufacturing background is a plus)

-Proactivity and "business partner" attitude

-Fluent english beside hungarian

-Willingness to travel

Amit kínálunk:

-Platform for professional growth

-Competitive salary package

-Nice working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -