www.cvonline.hu

Senior Accountant

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.21.
Jelentkezési határidő: 2016.09.02.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a multinational company who is looking for committed candidates with more than 2 years of experience within the field of finance.

Feladatok:

The ideal candidate for Senior Accountant position has deep financial knowledge and attention for details. She / he also has people management skills, since the position contains the coordination of the junior collegaues. The Senior Accountant is responsible for monthly, quarterly and year-end closing activities, supports the auditors. Process improvement and implementation is also part of the responsibility.

Elvárások:

- Bachelor / Masters degree in Accounting, Finance or Economics
- at least 2 years of experience in accounting
- fluent English
- Balance Sheet reconsiliation experience
- experience gained in SSC or RtR positions is an advantage

Amit kínálunk:

- outstanding development opportunites
- people- and value-focused organization culture
- excellent location
- competitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -