www.cvonline.hu

Senior accountant for a production company in Budapest

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.02.23.
Jelentkezési határidő: 2015.10.09.
Hirdetés azonosító: 922065

A multinational market leading baby food provider in Europe and US is looking for a proactive and talented senior Accountant

Feladatok:

- Analyses/ checks the accounts – periodically issues the balance report per categories of accounts
- Drafts monthly analysis for expenses, per accounts and cost centers
- Accruals management
- Intercompany reconciliation
- Fixed Assets Management
- Preparing tax returns
- Management of the PO System
- Responsible for stock re-evaluation

Elvárások:

- College / university education
- Advanced level of English
- 2-3 years of similar experience

Amit kínálunk:

- Opportunity to learn and develop within an international group
- Young and dynamic working environment
- Competitive compensation package

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a