www.cvonline.hu
Hozzáadva: 2017.06.21.
Hirdetés azonosító: 915410
lejárt
Tech People FEJLÉC

Scrum Master (GyIS1)

Meghatározás:
A Scrum Master a Scrum keretrendszer szabályai szerint szerveződő csapat működéséért felel. A szó hagyományos értelmében nem felettese a team tagjainak, ugyanakkor döntő szava van a csapat szabályainak kialakításában és  betartatásában. A csapattal együtt felelős a csapat által elvállalt célok elérésében. Ennek érdekében azon dolgozik, hogy a csapatot hátráltató tényezőket a lehető legrövidebb idő alatt elhárítsa függetlenül attól, hogy azok a csapaton belülről vagy azon kívülről származnak.

Feladatok:

A Scrum Master elsődleges feladata a Scrum csapat hatékony működésének biztosítása
A Scrum rendszeres eseményeinek (napi scrum, sprint tervezés, sprint review) megszervezése és levezetése. A csapatot hátráltató külső akadályok elhárítása, a csapat hatékony működéséhez szükséges környezet biztosítása, a csapat érdekeinek képviselete
A csapaton belül jelentkező konfliktusok feloldása, konszenzuskeresés és az elkötelezettség megteremtése
A csapat működési hatékonyságának folyamatos javításához szükséges légkör megteremtése
A Scrum csapat működési hatékonyságának folyamatos mérése és ennek kommunikálása a csapat és a menedzsment felé

Elvárások:

-Minimum 1 éves Scrum master tapasztalat, vagy scrum teamben eltöltött fejlesztői tapasztalat
-Fontos számára a szakmai fejlődés, hajlandó hosszú távú elkötelezettségre
-Angol nyelv kommunikációs szintű ismerete.
Elvárt személyiségjegyek:
-Felelősségvállalás:A jó Scrum Master egy sportcsapat edzőjéhez hasonlóan teljes felelősséget vállal a csapat sikeréért.
-Szerénység: A jó Scrum Master sikere a csapat sikere, azt nem sajátíthatja ki.
-Együttműködési képesség:A jó Scrum Master elsődleges feladata a csapaton belüli együttműködési kultúra megteremtése. Ezt elsősorban példamutatással éri el.
-Meggyőző képesség: A jó Scrum Master képes arra, hogy az elképzelései mellé állítsa a teamet és a menedzsmentet direkt utasítási jog és hatalom nélkül is.
-Igény a fejlődésre: A jó Scrum Master elkötelezett a folyamatos fejlődés mellett. Nem csak a rábízott csapat, de saját szakmai, személyiségi fejlődéséért is folyamatosanerőfeszítéseket tesz.

Előny:

Releváns szoftverfejlesztői tapasztalat, illetve fejlesztői csapatok vezetésében szerzett jártasság.
Sok éves Scrum Master tapasztalat

Lehetőségek:

-Energetikai szoftverpiac megismerésének lehetősége
-Tanulási lehetőség a gyakorlatban használva a legmodernebb projektvezetési módszereket egy olyan cégnél, mely a professzionális agilis menedzsment módszerek egyik haza
-Stabil, hosszútávú állás- és karrierlehetőség, kiemelkedő munkafeltételek
-Motivált, szakmailag igényes, stabil csapat

Munkavégzés helye: BP, XIII. kerület
Munkaidő: teljes idő, hosszú távú, alkalmazotti státusz (számlázási lehetőség is adott)
Kezdési idő: akár azonnal

Várjuk mihamarabb részletes szakmai, fényképes önéletrajzát angol és/vagy magyar nyelven!

Tech People LÁBLÉC

Kategória
IT / Informatika
Régió