www.cvonline.hu
SAP ABAP developer
IT Services Hungary Kft.
Hozzáadva: 2016.12.25.
Hirdetés azonosító: 994401
lejárt
FELADAT

• Performing complex planning and development tasks in the context of

implementation, enhancement, documentation and further development

of SAP applications (Plan, Build, Run)

• Preparation of proposals, costings and estimate resources for the

implementation

• Solutions in the context of Incident-, Problem- Change-, Configuration-,

and Release Management

(knowledge and experience of ITIL)

• development of complex and technically optimized project solutions

• Providing functional and technical support for various customers

(Midsize, Healthcare and Public/Government sector)

• Providing support for junior developers

PROFIL

Kategória
IT / Informatika
Régió
Külföld
Egyéb hasonló állások Önnek
Gyártástámogatási mérnök

Trenkwalder Kft

Műszaki fejlesztéssel foglalkozó, dinamikusan f...
Budapest, Magyarország

Projektmanager Connected Mobility (m/w)

Als Projektmanager (m/w) Connected Car verantwo...
Külföld

Produkt- und Prozessmanager/Product Owner - BI und Data Warehouse (m/w) - congstar GmbH

Das erwartet Dich: Als Produkt- und Prozessman...
Külföld