www.cvonline.hu

Sanctions Screening Administrator

Mind-Diák Szövetkezet
Hozzáadva: 2017.04.29.
Hirdetés azonosító: 874353
lejárt

Ha diákmunka, akkor Mind-Diák! A diákszövetkezet, aminek folyamatos fejlődését több tízezer diák szorgalma és tehetsége biztosítja. Különböző iparágakban működő hazai és multinacionális cégeknél végezhetsz rendszeresen és alkalmanként diákmunkát, részt vehetsz gyakornoki programokban, szakmai gyakorlaton. Csatlakozz hozzánk!

Ezúttal nemzetközi bankcsoporthoz keresünk diákot.

Feladatok:

  • Ensure compliance with the Global Sanctions Screening Policy and all relating Compliance requirements and regulations.
  • Assist the Business in the preparation of Sanctions screening dispositions
  • Frequent interaction with departments and peers is needed
  • Record keeping of sanctions

Elvárások:

  • Ongoing studies
  • Oral and written communication skill
  • Significant attention to detail
  • Strong analytical skill
  • Unwavering commitment to co-operative and collaborative working
  • Able to accept and process repetitive tasks

Előnyt jelent:

  • Experience in similar administrative tasks ( systematic collection and organization and record keeping of information/ documents )

Amit kínálunk

  • This position provides excellent on the job training with the opportunity to oversee the sanction screening related responsibilities, processes, methods and technologies
  • You can learn Sanctions activities, controls and preventive actions of a Global Financial Institution and a key market player in Hungary as well.
  • Gross 800 HUF / Hour