www.cvonline.hu

Sales Support Specialist JO-1405-286141

  • A hirdetés 1192 napja lejárt
Referenciaszám:
JO-1405-286141

Fizetés:
versenyképes
Tapasztalatok:
1-2 év
Munkaidő
Állandó teljes munkaidős
Végzettség szintje
Egyetemi diploma (Bch)
Tanácsadó neve:
Agnes Fuszko
Tanácsadó e-mail címel:

Leírás:

Our prestigious multinational client is looking for:

Sales Support Specialist JO-1405-286141

Tasks:

  • Maintain customer accounts and manage client portfolio
  • Collect and analyse necessary market information
  • Proactively attract new clients, understand market needs
  • Introduce, promote and sell new services and solutions
  • Build positive relationship and strengthen customer satisfaction
  • Act as a focal point for customer inquiries and requests
  • Identify new sales opportunities and communication channels

Requirements:

  • Fluent in English and German language knowledge is essential
  • At least 1 year of relevant experience in customer care, sales support or account management
  • Excellent communication and negotiation skills
  • Ability to work in a multi-lingual environment
  • Ability to prioritize work and work under time constraints
  • Diplomatic, friendly and supportive attitude

Our offer:

  • Gaining valuable professional experience
  • Competitive salary plus extra benefits
  • Free language courses
  • You become a member of our worldwide leading team
  • Amazing work place
  • Team Building Parties

Location:

Budapest

Helyek Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Értékesítés / Kereskedelem
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Német, Angol
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna