www.cvonline.hu

Sales Manager

Hozzáadva: 2017.11.14.
Hirdetés azonosító: 1190837

Az Enloyd kifejezetten szakértők és vezetők kiválasztására szakosodott fejvadász- és személyzeti tanácsadó cég. Magas színvonalú munkaerő-kiválasztási és HR-tanácsadási szolgáltatásaival a bizalmi partnerkapcsolatok kiépítését célozza meg mind megbízóival, mind jelöltjeivel egyaránt. A gazdaság minden területére specializált tanácsadóink a legnagyobb nemzetközi vállalatoknak, valamint meghatározó hazai cégeknek nyújtanak szakértőés vezetőkiválasztási szolgáltatásokat.

Az Enloyd magyarországi képviseletét, anyacégünk a Prohumán Csoport szilárd piaci szerepére alapozva hoztuk létre. 1997 óta jelenlévő, majd 2004-ben önálló cégé alakult Prohuman, komplex HR szolgáltatásaival megkerülhetetlen szereplője a hazai piacnak. Az Enloyd, hátterének köszönhetően válhatott professzionális és dinamikus partnerévé a megbízói és jelöltjei számára.

(Szabolcs-Szatmár-Bereg)

For our multinational client we are looking for a to Szabolcs-Szatmár-Bereg county
Feladatok:

  • to develop and execute the strategic plan to achieve or exceed the sales target;
  • to develop new customer portfolio in view of market needs and products cost, to identify and manage new sales opportunities, channels, innovative ways of selling;
  • to participate in business strategy development in coordination with Group Head of sales;
  • to plan operations to ensure maximum performance;
  • to manage and develop the team of sales representatives to increase its effectiveness;
  • to build and maintain excellent relationships with actual and potential partners;
  • to prepare market research, present commercial reports and realistic forecasts.

Elvárások:
  • College/ University degree in Business, Economics, Marketing or Foreign Trade;
  • at least 5-8 years of relevant experience in the field of international sales with a verifiable track record (within international manufacturing industries);
  • fluent ENGLISH or GERMAN language knowledge;
  • strong sales attitude with a sensitivity to the specifics of each local market;
  • strong leadership skills;
  • STRATEGIC way of thinking;
  • innovative, problem solving attitude; proactivity;
  • performance, result and client orientation,
  • ability to multi-task, prioritize;
  • dynamic, determined personality with excellent negotiation and communication skills;
  • intercultural skills;
  • willingness to travel;
  • Driving license

Juttatások:
  • a stable, reliable working environment;
  • competitive compensation package;
  • being part of an international team;
  • learning and development opportunities.

Előnyök:
  • immediate start

Nyelv:
  • Angol

  • If You are interested, please send your resume to the specified email address.

Látogasson el honlapunkra www.enloyd.hu és fedezzen fel új lehetőségeket!

Enloyd Kft.
BANK CENTER
CITI TOWER 5. EMELET
SZABADSÁG TÉR 7
H-1054 BUDAPEST

Member of Work Service Group