www.cvonline.hu

Sales Assistant

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.19.
Jelentkezési határidő: 2017.11.22.

Be part of the bigger picture! Our partner is a multinational pharmaceutical company which employs approximately 30000 people worldwide. We are looking for an experienced assistant to support the work of the Sales team.

Pozíció leírása / Job description

- Administrative support for colleagues (preparing invoices, contracts etc.)
- Providing support for CRM system/user
- Organizing events related to the sales team's activity
- Preparing presentations and background material
- Assisting in organizing congresses, orientation programs and conducting basic trainings

Elvárások / Requirements

- 3 years of experience in assistant roles
- Previous experience in sales-related roles is an advantage
- A proactive, can-do attitude
- Open, communicative and assertive personality
- Good organizing skills
- Precision, trustworthiness
- Ability to use Office programs
- Ability to handle conflicts well

Amit kínálunk / Offer

- Competitive salary and bonus
- Opportunity for development

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -

HAYS Hungary Kft.

Sales Assistant position is open at our partner...
Budapest

Sales Support Assistant

Human Centrum Kft.

The main scope of Human Centrum Ltd is recruitm...
Budapest

Sales Asszisztens | Sales assistant - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben Ön feladatai les...
Komárom-Esztergom, Tatabánya