www.cvonline.hu

Sales Assistant

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.22.
Jelentkezési határidő: 2016.04.05.
Hirdetés azonosító: 1007928

Pozíció leírása / Job description

Our multinational partner in the automotive industry is looking for a talented Sales Assistant with logistics/purchasing background to strengthen their team.

Feladatok:

-Control transactions and related cooperation with customers and suppliers
-Working with customer agencies
-Preparing quotations
-Cooperation with the logistics department
-Following the purchase order from the customers
-Creating orders for suppliers
-Arranging and supervising shipment
-Collecting invoices
-Creating reports

Elvárások:

-University degree
-Proven track record in logistics
-Fluent English knowledge
-Experience in co-operation with suppliers and customers
-Excellent Microsoft Office knowledge (especially Excel)
-Reliable, precise personality with analytical skills
-Able to handle monotonous tasks, can work independently

Amit kínálunk:

-Multinational environment
-Long term career opportunity

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a