www.cvonline.hu
Részmunkaidős kockázatkezelő (alapkezelő cégél)
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.04.24.
Jelentkezési határidő: 2014.04.26.
Hirdetés azonosító: 793959
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Azok jelentkezését várjuk részidős KOCKÁZATKEZELŐI pozíciónkra, akik meg tudják oldani, hogy részidőben egy Alapkezelő cégnél dolgozzanak normál munkaidőn belül. (Tehát nem munka után végezhető mellékállásban!)

Feladatok:
- Kockázatkezelési politika elkészítése,betartatása
- A kezelt portfolió kockázatainak rendszeres elemzése, megértése, prezentációja
- Javaslattétel a kockázatok pénzügyi instrumentumokkal történő, hatékony csökkentésére
- Rendszeres jelentések a felügyeleit szerveknek, illetve ügyfeleknek

Követelmények
Elvárások:
- Felsőfokú pénzügyi végzettség, felsőfokú angol tudás, haladó Excel ismeretek
- Kiemelkedő analitikus képességek, pénzügyi matematikai és statisztikai ismeretek (pl. mean-variance analysis, option pricing, term structure models, VaR, time-series analysis)
- 2-3 év releváns tapasztalat: részvénypiaci, kötvénypiaci, devizapiaci és származtatott ügyletekkel kapcsolatos ismeretek; kockázatkezelési mutatószámok és eljárások ismerete
- Agilis, önálló, gyorsan tanuló kollegát keresünk.