www.cvonline.hu

Resident Customer Engineer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.23.
Jelentkezési határidő: 2016.08.17.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for an experienced Engineer who has outstanding communication skills in English and in Hungarian, can solve problems easily and has willingness to travel around Europe.

Feladatok:

- Position integrated in the expansion of the company activities to the central European market
- Position integrated in external team dedicated to logistics and quality areas
- Responsible for the representation of company in customer area
- Responsible for Customer support
- Daily following of deliveries and quality results with customer
- Constant communication with Production Unit
- Liaison between Customer and Production Unit
- Management of working teams on special actions in customer area

Elvárások:

- Minimum a bachelor’s degree in an engineering discipline and general training in Automotive industry
- Experience in Automotive Quality Area

- Languages:
English Fluent
Hungarian Native or Fluent

Advantages:
- Experience in Automotive Seating Business
- Experience in Sewing and Natural leather products

Amit kínálunk:

- Competitive compensation package
- Outstanding career opportunities
- International, dynamic working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -