www.cvonline.hu

Data Administrator (back office)

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.07.18.
Jelentkezési határidő: 2017.03.31.
Hirdetés azonosító: 1081853

Pozíció leírása / Job description

Our British IT software developing partner is looking for eager candidates who want to work in a Research Associate position. With great location, playful environment and high-tech office they are waiting for people who possess the can do attitude and ready to accept their challenge. If you feel ready, apply!

Feladatok:

- Research and enter financial markets data with a focus on accuracy and timeliness
- Maintaining administration and validating information in database
- Closely cooperation with other department in New York, Hong Kong and London

Elvárások:

- Fresh graduates are more than welcome
- Good communications skills in English
- High attention to details
- Excellent analytical skills
- Good knowledge of Microsoft Excel

Amit kínálunk:

- Indefinite contract
- Detailed training plan
- Competitive salary + compensation package + bonus
- Central location ( VI.district )
- Cutting-edge environment
- Free fruits and drinks

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a