www.cvonline.hu

Rendszermérnök

  • A hirdetés 1329 napja lejárt

MÁV Szolgáltató Központ Zrt.

munkatársat keres

munkakörbe

 Adatközponti privát felhő IT infrastruktúra környezetek üzemeltetéséhez

Feladatok:

  • Virtualizációs  és alapszoftver IT környezet tervezése, operatív üzemeltetése, adminisztrálása, dokumentálása.
  • Cisco UCS, IBM, HP, Dell, Oracle rack és blade hardverek menedzsmentje és üzemeltetése
  • Microsoft, Linux operációs rendszerek telepítése és üzemeltetése
  • MS Exchange 2010 üzemeltetés
  • Szoftverek tesztelése, telepítése
  • Részvétel implementációs és rendszertervek készítésében, véleményezésében, elkészítésében.
  • Mentés-visszatöltési rendszer menedzsmentje, rendszer visszaállítás, IT- és üzletmenet folytonosság tervezése, kialakítása
  • Szerverfarm monitorozás, hibakezelés, heterogén hardver rendszer migrációi, integráció és üzemeltetés
  • Biztonsági beállítások folyamatos felülvizsgálata a policy szerint.
  • Részvétel az üzemeltetett IT környezet incidens-, probléma-, konfiguráció- és változáskezelésében az ITIL gyakorlat szerint.

Elvárások:

  • Felsőfokú szakirányú képesítés
  • Nagyvállalati IT környezetben szerzett legalább 3 éves tapasztalat és gyakorlat a következő területeken többségében:
    • Vmware vSphere 5 (ESX / ESXi Server, VMware vCenter Server)
    • Microsoft Windows 2003, 2008 R2, 2012, IIS, Hyper-V; AD, DNS, DHCP, RDP, VPN, MS Exchange 2010, TMG
  • Microsoft (MCSE vagy MCTS, MCP)
  • VMware vCenter Site Recovery Manager ismeretek
  • Rendszer architektúra tervezés, modellezés
  • Linux operációs rendszerek telepítése és üzemeltetése (nagyvállalati)
  • MS Office (Outlook, Excel, Word, PowerPoint) ismeretek
  • Adatközponti szerver hardver konfigurálásában és üzemeltetésében szerzett gyakorlat ( Cisco UCS, HP, IBM, Fujitsu, DELL )
  • Adatközponti tároló rendszerek konfigurálása és üzemeltetése. (NetApp, IBM, HP, Oracle zFS)
  • Kiváló írásbeli kommunikációs képesség
  • Magas szintű dokumentálási képesség, alaposság és pontosság
  • Nyelvtudás: angol középfok (IT szakmai)
  • Csapatmunka, nyitottság, együttműködési készség, terhelhetőség.

Előny:

  • Microsoft SharePoint 2010 és Microsoft Lync 2012 admin. ismeretek
  • Adatbázis kezelők ismerete: mySQL, MS SQL, ORACLE , DB/2
  • VMware (VCP)
  • NetApp (NCDA)
  • Cisco Flexpod (Cisco UCS-hez kapcsolódó bármilyen minősítés vagy gyakorlat)
  • Cisco hálózati eszközök konfigurálásában, üzemeltetésében szerzett gyakorlat
  • AIX, RedHat, Oracle Linux, SuSe, Debian Linux op. rendszerek ismerete
  • Vékony kliens, vastag kliens üzemeltetés (VDI szerver és desktop virtualizáció)
  • PowerShell, VBscript, .Net, C# ismeretek
  • ITIL v3 vagy MOF vagy ISO20000 ismeretek
  • VMware vCenter Operations Manager ismeretek

Amit a cég kínál:

  • Versenyképes jövedelem
  • Vonzó juttatási csomag (cafeteria, étkezési hozzájárulás)
  • Biztos vállalati háttér
  • Szakmai fejlődési lehetőség (tanfolyamok)
  • Utazás támogatás (távolsági)

A munkavégzés helye:

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, küldje el magyar nyelvű szakmai önéletrajzát fizetési igényének megjelölésével.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Mérnök / Műszaki
IT / Informatika
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő