www.cvonline.hu

Rendszermérnök LINUX

  • Az állásajánlat lejárt.

MÁV-csoport
MÁV Szolgáltató Központ Zrt.

Helység
Budapest
Terület
Informatika
Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejű
Munkaidő
Teljes munkaidő

Vállalat
A MÁV Szolgáltató Központ Zrt. a MÁV-csoport egyik leányvállalata, mely a tulajdonosok profiltisztítási törekvéseinek eredményeként jött létre 2013-ban.
A szolgáltatói szemlélet nemcsak az elnevezésben, hanem a tevékenységek nyújtásában is hangsúlyozottan tetten érhető. Ennek nyomán társaságunk a MÁV-csoport vállalatainak nyújt humán, gazdasági, informatikai és beszerzés-logisztikai szolgáltatásokat.
Amennyiben Ön is tud azonosulni az alap gondolatiságunkkal a szolgáltatói szemlélettel, várjuk jelentkezését.

Feladatok

  • különböző verziójú és disztribúciójú Linux platformok üzemeltetése
  • adatközponti infrastruktúra tervezése, konfigurálása, karbantartása (hardver, virtualizáció, op. rendszer)
  • az észlelt hibák kezelése, elhárítása, megelőzése
  • szerverek installálása, verziófrissítése, finomhangolások végrehajtása
  • rendszermigrációk megtervezése, lebonyolítása
  • kapcsolattartás az ügyféllel, a technikai supporttal és a platform-, illetve alkalmazás üzemeltetőkkel

A munkakör betöltésének feltételei

  • szakirányú főiskolai, egyetemi végzettség (diploma megléte)
  • legalább 2 év releváns szakmai tapasztalat nagyvállalati környezetben
  • Linux operációs rendszer (RHEL, SLES ) magas szintű ismeretek
  • VMware, Hyper-V virtualizációs technológiák ismerete
  • Apache, IIS webszerverek ismerete
  • hálózati szolgáltatások ismerete nagyvállalati környezetben (DHCP, DNS, ARP, VPN, RDP, SSH )
  • nagy rendelkezésre állást biztosító IT technológiák ismerete (HA, clusterware, load balance )
  • LDAP ismeretek
  • MS Office 201x (Outlook, Excel, Word, PowerPoint, Visio), MS Project felhasználói ismeretek
  • jó problémamegoldó képesség, strukturált, rendszerszemléletű gondolkodásmód
  • magas szintű dokumentálási képesség, alaposság és pontosság
  • nyelvtudás: angol középfok (IT szakmai)
  • csapatmunka, nyitottság, együttműködési készség, terhelhetőség

A munkakör betöltésénél előnyt jelent:

  • RHCSA, RHCE, SUSE CLA, CLP minősítés
  • nagyvállalati környezetben adatközponti infrastruktúra rendszermérnök kompetencia területeken szerzett gyakorlat
  • Cisco, IBM, HP, Fujitsu, Dell szerver és storage hardvereinek üzemeltetésében szerzett jártasság
  • architektúra tervezési tapasztalat
  • ITIL ismeretek
  • rendszerfelügyelet, monitoring és ITSM rendszerismeret

2016.10.28.

Bővebb felvilágosítást ad
Gotthard Anikó 1/511-4374 / 01/43-74

Várjuk jelentkezését!

Munkavégzés helye Budapest
Kategória IT / Informatika
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Régió Budapest, Pest