www.cvonline.hu
Regulatory Assistant
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.05.31.
Jelentkezési határidő: 2014.06.03.
Hirdetés azonosító: 805746
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
A leading global healthcare company with a lot of innovation is looking for a Regulatory Assistant.

Main tasks:
- To manage and control the regulatory process
- To submit regulatory files for products as early as possible
- In handling of regulatory data using RIMS
- In proof-handling using LOLA Workflow System
- Archives all regulatory files in order to enable the fast document retrieval
- To record newly published legal rules
- To support promotional approval process
- To support recall responsible
- Acts as back-up person for the Archive Administrator
- Performs other relevant tasks as directed
- Helping handling of customer complaints
- Answering patient calls (giving handling advice, answering enquiries or forwarding them to the relevant responsible person)

Követelmények
- University or college degree
- 1 years work experience
- Excellent command of English
- Excellent organisation, time management and communication skills

Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...