www.cvonline.hu

Regular/Senior Tester

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2014.05.31.

Pozíció leírása / Job description

Operating within the engineering division, the test department provides testing services to the Company’s business divisions. Transactional & data-based products across the Company’s platform are developed, maintained, integrated & tested.

Feladatok:

- Manual software testing
- Work within a team in ensuring Dealogic’s products are effectively and efficiently tested
- Assist in developing, implementing and adapting test plans and schedules
- Seek out the most critical defects as early as possible
- Progress reporting to the test lead

Elvárások:

- University or college degree
- Min. 3 years of experience in software testing
- Solid grounding in test analysis and design of tests
- Strong ‘defect finding’ capability
- Good standard of spoken & written English
- System test and/or integration test experience is an advantage
- ISEB/ISTQB - Foundation Certificate in Software Testing is an advantage

Amit kínálunk:

- Chance to work in a professional, dynamic and international team
- Opportunity to join a successful and prestigious organization with stable background
- Attractive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -