www.cvonline.hu

Recruitment Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.19.
Jelentkezési határidő: 2016.01.28.

Pozíció leírása / Job description

Would you like to join to one of the most famous and prestigious company?
Are you experienced and talented in recruitment?
Would you like to participate in many super-exciting projects?

If YES, please do not hesitate to apply for this opportunity.

Our multinational client is looking for a Recruitment Specialist

Feladatok:

-Conducting recruitment and selection processes within different fields (sales, finance, supply chain..etc.)
-Participating in employer branding projects
-Testing system (SAP) developments-being the key user of the system
-Being responsible for the recruitment of the management trainees

Elvárások:

-2 years proven track record in recruitment within sales and blue-collar positions
-Fluent English language knowledge
-Excellent communication and presentation skills
-Innovative and entrepreneur mindset
-Self-driven and proactive attitude

Amit kínálunk:

-Competitive compensation package
-Business travelling opportunities
-Long term career opportunity
-Dynamically growing team

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Humán erőforrás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -