www.cvonline.hu

Recruitment Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.12.18.
Jelentkezési határidő: 2016.04.15.
Hirdetés azonosító: 1021128

Our multinational and well-known partner is looking for a pro-active, dynamic and open-minded Recruitment Specialist.

Feladatok:

Full scope of recruitment process:
-Screening evaluation of candidates
-Conducting interviews
-Stakeholder management,being a point of information for all involved stakeholders
-Managing relationship with agencies and stakeholders
- Representing the company in job fairs
- Maintaining recruitment database and internal trackers
- Preparing interview forms

Elvárások:

- College/university degree
- Minimum 1-2 years proven track record in recruitment
- Excellent communication skill in English and in Hungarian
- open-minded and pro-active personality

Amit kínálunk:

- Multinational environment
- Possibility to develop
- Competitive compensation package

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján