www.cvonline.hu

REACh Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.02.22.
Jelentkezési határidő: 2014.05.01.
Hirdetés azonosító: 678197

We are looking for a REACh Specialist for our international Partner.

Feladatok:

- Manage the suppliers from environmental compliance point of view
- Input and maintain the supplier data in the special database
- Keep contact with costumers
- Collect the information in a preliminary defined period
- Administrative tasks

Elvárások:

- University or College degree in Quality/Environment safety
- 1-3 years experience in quality or environmental safety
- REACh and RoHS standards knowledge
- Experience with MS Office programs
- Negotiational level of ENGLISH, FRENCH is an advantage
- Precise, punctual and able to handle administrative work
- Good communication skills

Amit kínálunk:

- Challenging tasks
- Competitive compensational package
- Multinational work environment

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a