www.cvonline.hu

Raw Material Planner

Régió: Pest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.12.24.
Jelentkezési határidő: 2015.08.14.
Hirdetés azonosító: 904467

Our multinational partner is looking for a talented and motivated Raw Material Planner.

Feladatok:

- Prepare, manage and keep track of raw material orders in SAP system
- Arrange the change and new materials
- Responsible for monitoring and planning the material supply
- Guide statistical analysis, reports of material and procurement
- Coordinate and communicate with suppliers, carriers and the export countries
- Manage regular forecast review with suppliers
- Resolve material problems regarding planning

Elvárások:

University degree
- 2-3 years planning experience
- Fluent English knowledge
- Open minded, initiative personality

Amit kínálunk:

- Excellent opportunity to work for a real market leader, global multinational company
- A complex position with real responsibilities and opportunity to influence business decisions
- Competitive salary and benefit package
- Long-term career possibility

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján