www.cvonline.hu
R2R/GL Associate - (Pharma industry)
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2016.03.26.
Jelentkezési határidő: 2016.03.30.
Hirdetés azonosító: 953066
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
A familiar sized multinational company is looking for a GL/RTR accountant for the following tasks:

- General ledger reconciliation
- Fixed asset accounting
- Booking intercompany invoices
- Credit management (reports, risk evaluation)
- Supporting audits (financial, SOX, internal)
- Participating in month-year end closing
- Ad-hoc reports and project

Követelmények
- Certified Finance/Accounting specialist or Chartered Accountant
- intermediate English
- 2-4 years of Financial experience, with good functional expertize
- SAP knowledge (JDE is an advantage)
- Project Management exposure advantageous

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna