www.cvonline.hu

Quality coordinator

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2016.12.25.
Jelentkezési határidő: 2016.07.01.
Hirdetés azonosító: 1058517

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: Quality coordinator
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Feladatok: - Manage the administrative tasks and processes related to the daily work of the Hungarian Quality Department and in connection with service provider invoices
- Manage internal reporting about KPIs and activities of the Quality department
- Manage scheduling laboratory testing across all own brand product categories
- Manage Audit Service Provider's work scheduling by keeping up-to-date data about own brand suppliers across categories, manage contact details and report changes in supplier base to influence audit program
- Shadow all activities in TLT, including operation, technical work and product assessment
- Attend a development program that enables the candidate to move on to technical or quality work later on within the department
Amit kérünk: - University degree (in the area of Veterinary medicine / Food science)
- Knowledge of the system of Hazard Analysis & Critical Control Points (HACCP)
- Good written and spoken English to be able to interact with CE country teams
- PC literate (MS Office)
- Relevant food science background (Bsc or Msc)
- Knowledge of local and European food legislation
- Driving licence
- Customer focused
- Flexible approach, team work
- Willing to study and learn new thinks
- Good organisational, communication skills and decision making
Előnyként értékeljük, ha: - Advanced English language knowledge
- Polish, Czech or Slovak language skill
- Any industry experience related to product development or food manufacturing
- Knowledge of Tesco Food Manufacturing Standard, IFS or BRC
Szükséges végzettség: Főiskola, vagy egyetem
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Közép )
Szerződés típusa: Határozatlan
Előnyt jelent: - Advanced English language knowledge