www.cvonline.hu
Quality Analyst
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.09.03.
Jelentkezési határidő: 2014.09.06.
Hirdetés azonosító: 842411
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
NEW SSC COMING, QUALITY ANALYST WANTED!

The ideal candidate:

- Understanding of the process, evaluation & feedback, reporting and analysis
- Should be able to handle & achieve the departmental requirements
- Have knowledge of different policies and procedures
- Customer focused
- Will be responsible for maintaining secrecy of data
- Has good knowledge of Audit and Evaluation function,
- Shoud be able to conduct Audits & drive quality initiatives.
- Understanding of the Business situation and capability to address issues
- Ability to work independently and in a team environment.
- Ability to communicate well with internal and external contacts.

Követelmények
- Fluent English and knowledge on any of the foreign language ( Swedish, Dutch, French, German or Mandarin)
- Understanding of Infrastructure components would be preferred
- Knowledge/Understanding of Microsoft Exchange would be an added advantage.
- Strong Knowledge of MS Office (Word, Excel and PowerPoint )
- Work experience on ITSM tools like HPSM, BMC Remedy, Monitoring Tools.
- ITIL: Knowledge of ITIL processes and procedures.

- Candidate should be ready to work in a 24*7 environment

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna