www.cvonline.hu

Python developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2015.12.03.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a global startup. Their own product is an innovative image recognition technology.

Feladatok:

- Program new features and new modules to their web infrastructure in Django/Python/HTML/JS/CSS
- Work on their core code, on their REST APIs, MySQL/NoSQL databases
- Scale up the cloud infrastructure and ensure a high level of service
- Participate in the global improvement of the quality of the source code
- Willing to learn Node.js/MangoDB

Elvárások:

- 3-5 years of experience in Python / Django
- Willingness to learn about new technologies and programming languages
- Background in computer engineering
- Willing to integrate into a high-level team of developers and work on a challenging web platform (high quantities of data, asynchronous tasks, REST API, SQL/NoSQL, etc.)
- Excellent level of English required
- Willingness to travel

Amit kínálunk:

- Be a creative and proactive member of a start-up company
- Great preofessional opportunity to learn cutting-edge technologies
- Competitive salary

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -