www.cvonline.hu

Python Developer (Ireland)

  • A hirdetés 1021 napja lejárt

In the framework of our International Mobility Program, one of our customers in Ireland is looking for:

Python Developers (Ireland)

who will have to work on server side development.

Responsibilities:
• As a developer the candidate would have to work on software programming and design
• The candidate would be in charge of the delivery of user-friendly software
• R&D of some new areas of technology

Requirements:
 Fluency in English
• Proficiency in Python
• BSc degree in IT related area
• 5 years of experience in software development
• Proven experience using MySQL, LINUX
• Experience of the full Software Development Lifecycle
• Exceptional analytical and problem solving skills
• Experience in Agile environment

Sectors:
• IT / Telecom

Location:
• Dublin, Ireland

If you are interested in the position, please send your CV in English to E-mail cím megjelenítése with the name of the position and please register yourself at Link megjelenítése

Helyek Külföld
Kategória IT / Informatika
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Értékesítő

Trenkwalder Kft

A Dinocoop Kft. számára keresünk új munkatársat...
Budapest

Ügyfélszolgálati specialista román-angol nyleven

Multinacionális partnerünk számára keresünk 6 h...
Budapest

Tej árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Tej árufeltöltő Munkavégz...