www.cvonline.hu

Python Developer (Ireland)

  • A hirdetés 892 napja lejárt

In the framework of our International Mobility Program, one of our customers in Ireland is looking for:

Python Developers (Ireland)

who will have to work on server side development.

Responsibilities:
• As a developer the candidate would have to work on software programming and design
• The candidate would be in charge of the delivery of user-friendly software
• R&D of some new areas of technology

Requirements:
 Fluency in English
• Proficiency in Python
• BSc degree in IT related area
• 5 years of experience in software development
• Proven experience using MySQL, LINUX
• Experience of the full Software Development Lifecycle
• Exceptional analytical and problem solving skills
• Experience in Agile environment

Sectors:
• IT / Telecom

Location:
• Dublin, Ireland

If you are interested in the position, please send your CV in English to E-mail cím megjelenítése with the name of the position and please register yourself at www.adecco.hu

Helyek Külföld
Kategória IT / Informatika
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Gyártástámogatási mérnök

Trenkwalder Kft

Műszaki fejlesztéssel foglalkozó, dinamikusan f...
Budapest, Magyarország

Senior Pricing Manager ICT Outsourcing (Deal Analyst, Financial Architect, Commercial Manager) (m/w)

IT Services Hungary Kft.

Ihre Aufgaben: Sie sind verantwortlich für die ...
Külföld

Administrador de comunicaciones LAN: Rutting y Switching (f/m)

El empleado estará integrado en nuestro equipo ...
Külföld