www.cvonline.hu

Project Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.14.
Jelentkezési határidő: 2016.12.22.

Pozíció leírása / Job description

Our client is providing full scale services in the commercial real estate markets. They are currently looking for a Project Manager to contribute to the growing success of the company.

Feladatok:

- Project Management of Real Estate Projects from inception to completion
- Pitch real estate options to the client’s businesses
- Review space plans and provide basic input on behalf of businesses
- Develop relocation process(es) for business(es)
- Maintain business and stakeholder relationships
- Schedule and chair regular project progress meetings with business representatives
- Coordinate the cooperation with the Corporate Property, IT, Project Services and Real Estate team to deliver their tasks to programme
- Develop, manage and maintain project schedules
- Carry out site visits (as and when required) to review project progress

Elvárások:

- Civil or architectural engineering degree
- At least 5 years work experience in real estate
- Project management experience
- Very good command of English is a must
- Experience in international environment is advantageous

Amit kínálunk:

- Competitive compensation package
- International, dynamic working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Építés / Ingatlan
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -