www.cvonline.hu

Project manager (Intelligent reduction)

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2017.06.23.
Jelentkezési határidő: 2014.02.06.
Hirdetés azonosító: 744030

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: Project manager (Intelligent reduction)
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Főbb feladatok: - Project management of Intelligent reduction (an improved Reduce to clear system assisted process) in
CE&TR.
- End to end project management of the long life fresh food and grocery advanced reduction process, from the
definition of the business requirements and design through trial, deployment and
control.
- Analysis of the waste and Reduce to clear data provided by the trial stores across 5
countries.
- Assists country project managers to understand trial store performance and proposes new settings where
relevant.
- Prepare presentations and summaries for senior stakeholders and project governance.
- Monitor project results against technical/business/financial specifications
- Monitor project KPI
- Visiting countries to ensure project trial and deployment are under control.
Munkakör betöltésének feltételei: - University or college degree in economics and/or finance
- 2 years of project leadership experience in commercial and/or financial business sector
- Fluent written and spoken English knowledge
- Project management methodologies knowledge
- Experience in managing complex and cross-functional projects
- Strong MS office knowledge
- Ability to identify and analyze project risks.
- Excellent interpersonal skills, with the ability to communicate effectively
- Strong focus on deadlines
- Ability work independently and team as well
- Ability to manage multiple / changing priorities
- Strong analytical skills
Szükséges végzettség: Főiskola, vagy Egyetem
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Felső )
Szerződés típusa: Határozott