www.cvonline.hu

Project Manager for Finance Processes

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.22.
Jelentkezési határidő: 2014.11.14.

Pozíció leírása / Job description

For our client, one of the world's leading multinational banks, we are looking for a Project Manager for Finance Processes!

Feladatok:

- Manage multiple and complex projects of process or system development
- Liaise, consult with business departments, leaders
- Implementation of a standard project with multiple systems involved
- Implementation across one function in a number of countries within the EMEA region
- Requires project management skills, managing the project end to end

Elvárások:

- Higher degree in accounting/economics
- Fluent English
- Accounting/Financial Reporting experience, at least 3-4 years
- Excellent and thorough knowledge of the Finance systems infrastructure
- Prior experience within the Banking industry, product knowledge is advantage

Amit kínálunk:

- Outstanding growth opportunities within the international organisation
- Prestigious and successful company
- Nice and professional working environment in a centrally located office
- Competitive salary and benefits

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -