www.cvonline.hu

Project Financing Specialist JO-1405-286310

  • A hirdetés 1052 napja lejárt
Referenciaszám:
JO-1405-286310

Fizetés:
versenyképes
Tapasztalatok:
1-2 év
Munkaidő
Állandó teljes munkaidős
Végzettség szintje
Egyetemi diploma (Bch)
Tanácsadó neve:
Agnes Fuszko
Tanácsadó e-mail címel:

Leírás:

Our prestigious multinational client is looking for:

Project Financing Specialist JO-1405-286310

Tasks:

  • Manage a portfolio of business partner accounts
  • Assist process such as contract creation, order management and invoicing
  • Manage customer billing errors/ corrections/rejections
  • Support Accounting reconciliation queries
  • Develop and maintain strong working relationships with business partners
  • Act as a focal point for customer inquiries and requests
  • Ensure high level of customer satisfaction
  • Take part in special projects and other tasks as assigned
  • Receive and handle customer requests

Requirements:

  • At least 1 year of proven experience: client support and financial administration
  • Fluent English AND German knowledge is essential
  • Master or Bachelor degree preferably in Accounting or Economics
  • Basic knowledge of financial concepts
  • Outstanding communication and presentation skills
  • Good analytical and problem solving skills
  • High level of proactiveness and initiative with potential to innovate

Our offer:

  • Working in an international, young and dynamic team
  • Opportunity to develop your professional skills in a multinational company
  • Competitive salary and benefits
  • Innovative training and development programs
  • Internal career path

Location:

Budapest

Helyek Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Német, Angol
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér és TB ügyintéző (4 órás, XI. kerület)

Trenkwalder Kft

A Schindler Hungária Kft.-hez keresünk Bér és T...

Adobe Experience Manager fejlesztő - Győr/Budapest (Referenciaszám: RE-2080)

Man at Work Kft.

Feladatok:  Az Adobe Experience Manager keretre...
Győr, Budapest, Győr-Moson-Sopron, Pest

Gyakornok - Személyügyi marketing

AUDI HUNGARIA Zrt.

A személyügyi marketing célja, hogy a legkiváló...
Győr