www.cvonline.hu
Project Coordinator (Debrecen)
IT Services Hungary Kft.
Hozzáadva: 2017.11.15.
Hirdetés azonosító: 1029083
lejárt
YOUR TASK

Cross functional team is looking for a colleague in project coordinator role:

  • Supporting manager function on international environment
  • Intensive communication /reconciliation in foreign language
  • Creating documents in foreign language - Document translation
  • Managing theme specific intranet site (updating web content)
  • Support in administrative tasks ( like managing team meetings)
YOUR PROFIL
  • University degree and 1-2 years of project management experience
  • Project management knowledge (telecommunication related knowledge is an advantage
  • Very good English language knowledge
  • Good German language knowledge is an advantage
  • Knowledge of relevant IT Tools (MS Excel, Power Point)
  • Handling of operative and organization related tasks in time/ in quality
  • Systematic thinking
  • Structured work style
  • Ability to handle complex tasks
  • Professional and confident apperance
  • Confident and friendly personality
  • Good at teamwork
  • Very good communication skills
  • Experience in communication on management-level

Application - IT Services Career Site

Kategória
IT / Informatika
Régió
Debrecen
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna